Nicol Dobrowolska

Mam doświadczenie w pracy z osobami chorującymi na schizofrenie, zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz depresję i zaburzenia lękowe, które zdobywałam na wielomiesięcznych praktykach, które odbywały się w Środowiskowym Domu Samopomocy dla chorujących na zaburzenia psychiczne i zaburzenia osobowości.
Moje zainteresowania oscylują wokół szeroko pojętej seksualności człowieka oraz relacji partnerskich. Doświadczenie w tym zakresie zdobyłam pracując jako wolontariuszka w Fundacji Salida zajmującej się m.in. edukacją seksualną oraz w Fundacji SEXEDpl, której celem jest zapewnienie adekwatnej edukacji w zakresie praw człowieka, tożsamości seksualnych oraz płciowych, związków, dobrych relacji, reprodukcji. Jestem w trakcie studiów podyplomowych „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie rozwijam swoją wiedzą w zakresie seksualności, relacji, związków.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w przedszkolu dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz w Fundacji dr.Clown, gdzie wspólnie z innymi wolontariuszami prowadziłam terapię śmiechem na oddziałach dziecięcych oraz w szkołach. Mam doświadczenie w pracy konsultacyjno-diagnostycznej z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami. Dodatkowo, jestem psychologiem w przedszkolu, gdzie pracuję z dziećmi mającymi orzeczenie o niepełnosprawności oraz z dziećmi z innymi trudnościami. Zapraszam również do współpracy rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi aby ich terapia była bardziej efektywna.

Zajmuję się psychoterapią dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par i małżeństw.

W pracy, przede wszystkim, zależy mi na nawiązaniu relacji opartej na pełnej akceptacji, zrozumieniu i poczuciu bezpieczeństwa, kładąc nacisk na inkluzywność i równość. W swojej praktyce opieram się na teorii poznawczo-behawioralnej, jednak równie ważny jest dla mnie kontekst środowiskowy, aby nasza współpraca miała długoterminowe korzyści.

Nicol Dobrowolska

psycholog

OPINIE

Byłam u Pani Nicol w sprawie córki. Mamy z nią duże problemy wychowawcze. Pani psycholog na wizycie dała nam sporo wskazówek. Zwróciła uwagę na rzeczy których my nie widzieliśmy. Wyszliśmy z wizyty bardzo zadowoleni i podbudowani.

Trafiłam na konsultację z nastoletnim synem do Pani Dobrowolskiej. Spotkanie było bardzo owocne, dużo wskazówek, zaleceń, ogrom przekazanej wiedzy mi jako rodzicowi.
Bardzo polecam.

 Moje dziecko ma problem ze swoja tożsamością płciową. Pani Nicol prowadzi jego terapię. Wspiera bardzo mnie jako rodzica ale również pomaga mojemu dziecku zrozumieć i zaakceptować siebie. Ma świetne podejście do nastolatków. Moje dziecko chętnie chodzi na te spotkania.
Polecam

Zgłosiłam się z depresją do Pani Nicol. Uważam, że jest bardzo kompetentna, ma dużą wiedzę i ogromny poziom empatii. Czuje się zrozumiana i zaopiekowana.
Dziękuje.

 Jestem w terapii u Pani psycholog Nicol. Młoda osoba, pewna siebie, bardzo konkretna, mająca dużą wiedzę. Spotkania są bardzo efekty,
Polecam

 Umówiliśmy się z partnerem na terapie do pani Nicol. Już na konsultacjach było czuć profesjonalizm, pewnie konfrontowała nas z wątkami, których sami  nie zauważaliśmy. Wyszliśmy ze spotkania z dużą nadzieją, że da się jeszcze uratować nasz związek.

Nasze dziecko bardzo nie lubi przedszkola i nie odstępuje mnie na krok.
Trafiliśmy do psycholog Nicol i jesteśmy bardzo zadowoleni. Kompetentna, młoda osoba, pomaga nam w zrozumieniu naszego dziecka oraz sprawia, że nasza córka się zmienia. Zaczyna lubić przedszkole, i nieśmiałość maleje.
Polecam Panią psycholog Nicol

Uczęszczam z mężem do Pani Nicol na terapię par. Pani psycholog jest bardzo konkretna nie da sobie wejść na głowę.
Ma własne stanowisko, i potrafi nam pokazać gdzie leży problem.
Polecam Ada