Nicol Dobrowolska

Mam doświadczenie w pracy z osobami chorującymi na schizofrenie, zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz depresję i zaburzenia lękowe, które zdobywałam na wielomiesięcznych praktykach, które odbywały się w Środowiskowym Domu Samopomocy dla chorujących na zaburzenia psychiczne i zaburzenia osobowości.
Moje zainteresowania oscylują wokół szeroko pojętej seksualności człowieka oraz relacji partnerskich. Doświadczenie w tym zakresie zdobyłam pracując jako wolontariuszka w Fundacji Salida zajmującej się m.in. edukacją seksualną oraz w Fundacji SEXEDpl, której celem jest zapewnienie adekwatnej edukacji w zakresie praw człowieka, tożsamości seksualnych oraz płciowych, związków, dobrych relacji, reprodukcji. Jestem w trakcie studiów podyplomowych „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie rozwijam swoją wiedzą w zakresie seksualności, relacji, związków.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w przedszkolu dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz w Fundacji dr.Clown, gdzie wspólnie z innymi wolontariuszami prowadziłam terapię śmiechem na oddziałach dziecięcych oraz w szkołach. Mam doświadczenie w pracy konsultacyjno-diagnostycznej z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami. Dodatkowo, jestem psychologiem w przedszkolu, gdzie pracuję z dziećmi mającymi orzeczenie o niepełnosprawności oraz z dziećmi z innymi trudnościami. Zapraszam również do współpracy rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi aby ich terapia była bardziej efektywna.

Zajmuję się psychoterapią dzieci, młodzieży, dorosłych oraz par i małżeństw.

W pracy, przede wszystkim, zależy mi na nawiązaniu relacji opartej na pełnej akceptacji, zrozumieniu i poczuciu bezpieczeństwa, kładąc nacisk na inkluzywność i równość. W swojej praktyce opieram się na teorii poznawczo-behawioralnej, jednak równie ważny jest dla mnie kontekst środowiskowy, aby nasza współpraca miała długoterminowe korzyści.

Nicol Dobrowolska

psycholog

On-line

OPINIE

Byłam u Pani Nicol w sprawie córki. Mamy z nią duże problemy wychowawcze. Pani psycholog na wizycie dała nam sporo wskazówek. Zwróciła uwagę na rzeczy których my nie widzieliśmy. Wyszliśmy z wizyty bardzo zadowoleni i podbudowani.

Trafiłam na konsultację z nastoletnim synem do Pani Dobrowolskiej. Spotkanie było bardzo owocne, dużo wskazówek, zaleceń, ogrom przekazanej wiedzy mi jako rodzicowi.
Bardzo polecam.

 Moje dziecko ma problem ze swoja tożsamością płciową. Pani Nicol prowadzi jego terapię. Wspiera bardzo mnie jako rodzica ale również pomaga mojemu dziecku zrozumieć i zaakceptować siebie. Ma świetne podejście do nastolatków. Moje dziecko chętnie chodzi na te spotkania.
Polecam

Zgłosiłam się z depresją do Pani Nicol. Uważam, że jest bardzo kompetentna, ma dużą wiedzę i ogromny poziom empatii. Czuje się zrozumiana i zaopiekowana.
Dziękuje.

Jestem z partnerem w terapii u Pani Nicol. Fajna, konkretna psycholog, bardzo uważna i spostrzegawcza. Spotkania bardzo nam pomagają pracować nad sobą.

Potrzebowałam konsultacji z psychologiem rodzinnym. Do Pani Nicol trafiliśmy przez przypadek. Okazała się bardzo kompetentną psycholog. Po kilku spotkaniach dostaliśmy wiele wskazówek jak postępować z dzieckiem oraz jak dbać o relacje między sobą. Każdemu polecam

Rozpoczęłam spotkania z Panią Nicol będąc w silnej depresji. Początki były bardzo trudne, nie miałam siły wychodzić z domu. Zrozumienie, brak oceny na początku bardzo mi pomogły.
Pani Nicol profesjonalnie podeszła do mojego problemu, a po kilku miesiącach regularnych spotkań czuje znaczącą poprawę.

Moje dziecko ma problem z adaptacją w szkole. Uczęszczamy na terapię do pani Nicol Dobrowolska. Bardzo profesjonalna osoba, ma dużą wiedzę, wiele rzeczy nam rodzicom, potrafi wytłumaczyć. Ma świetny kontakt z naszą córką. Polecam

Jestem młodą osobą i ciągle mam problem ze stworzeniem stałego związku.
Zdecydowałam się na terapię. Uczęszcza na spotkania do Pani Nicol.
Polecam z całego serca. Bardzo kompetentna osoba.

 Jestem w terapii u Pani psycholog Nicol. Młoda osoba, pewna siebie, bardzo konkretna, mająca dużą wiedzę. Spotkania są bardzo efekty,
Polecam

 Umówiliśmy się z partnerem na terapie do pani Nicol. Już na konsultacjach było czuć profesjonalizm, pewnie konfrontowała nas z wątkami, których sami  nie zauważaliśmy. Wyszliśmy ze spotkania z dużą nadzieją, że da się jeszcze uratować nasz związek.

Nasze dziecko bardzo nie lubi przedszkola i nie odstępuje mnie na krok.
Trafiliśmy do psycholog Nicol i jesteśmy bardzo zadowoleni. Kompetentna, młoda osoba, pomaga nam w zrozumieniu naszego dziecka oraz sprawia, że nasza córka się zmienia. Zaczyna lubić przedszkole, i nieśmiałość maleje.
Polecam Panią psycholog Nicol

Uczęszczam z mężem do Pani Nicol na terapię par. Pani psycholog jest bardzo konkretna nie da sobie wejść na głowę.
Ma własne stanowisko, i potrafi nam pokazać gdzie leży problem.
Polecam Ada

Moja córka skończyła terapię u Pani Nicol, Chętnie chodziła na wizyty, a poprawę w zachowaniu zauważyłam już po kilku wizytach. Również ja jako rodzic czułam się zaopiekowana, zawsze znajdowała się przestrzeń na rozmowę z rodzicem.

Nicol Dobrowolska pracuje z moim zbuntowanym synem. Ja jako rodzic dostaje od psycholog również bardzo dużo wsparcia.
Syn po spotkaniach wycisza się, zaczynam zauważać poprawę.

Miałem bardzo duży kryzys zawodowy oraz problemy w relacji. Zdecydowałem się na spotkanie u Pani Nicol. Po konsultacji oczywiste było, że muszę rozpocząć psychoterapię. Nie ukrywam, spotkania są trudne, mówienie o sobie, o swoich słabości nie należy do przyjemnych. Jednak nie spodziewałem się, że może mi to pomóc, że mogę się spotkać ze zrozumieniem i wyciągnąć tyle wniosków, spojrzeć na siebie z innej strony.
Każdemu polecam psychoterapię.

Mój syn nie radzi sobie w relacjach rówieśniczych. Jest coraz starszy i coraz bardziej się o niego bałam. Poszliśmy do psychologa. Pani Nicol już po kilku spotkaniach postawiła trafną diagnozę, pokierowała nas w odpowiednie ręce lekarzy. dziś jest dużo lepiej. Syn nadal uczęszcza do niej na spotkania.
Polecam