Terapia par i małżeństw

Poradnia małżeńska. Psychoterapia dla par i małżeństw

Po założeniu rodziny wiele par napotyka trudności. Niektórzy nie mogą się do siebie przyzwyczaić w życiu codziennym, zwłaszcza, jeśli nie mieszkali razem przed ślubem. Zaskoczyć może też charakter partnera czy pewne nawyki a to generuje irytację, a czasem nawet nienawiść. Tak, więc miłość i namiętność zostają zastąpione złością i wiecznymi kłótniami. Jest wyjście! Istnieje terapia małżeńska we Wrocławiu, która rozwiązuje te problemy.

Co to jest terapia małżeńska Wrocław?

Jest to konsultacja z psychologiem małżeńskim we Wrocławiu, który pracuje ze wszystkimi członkami rodziny. W takiej terapii rodzina postrzegana jest, jako całość, chociaż ważny jest punkt widzenia każdego. Kiedy małżonkowie zrozumieją, że konflikty i nieporozumienia stają się częścią ich codziennego życia, muszą zwrócić się o pomoc do specjalisty. Niektórzy na próżno wierzą, że są w stanie szybko poradzić sobie ze wszystkimi problemami. Jednak, aby się zrozumieć, praca nad sobą i związkiem zajmuje dużo czasu. A czasami to nie wystarcza, ponieważ do zrozumienia sytuacji potrzebna jest zewnętrzna perspektywa. Tutaj wkracza terapeuta dla par który patrząc z boku, potrafi dokonać prawidłowej analizy relacji między partnerami.

Terapia dla par Wrocław, czyli trzecia strona

Psycholog małżeński we Wrocławiu działa, jako niezależna trzecia strona. Potrafi trzeźwo ocenić sytuację, a nie interpretować jej tylko na bazie wiedzy zawodowej. Ponadto podczas terapii dla par ludzie szybciej się otwierają i potrafią powiedzieć swoim partnerom to, co tak długo i starannie ukrywali. Mogą to być sekrety młodości, pewne lęki lub podejrzenia.

Dlaczego poradnia małżeńska we Wrocławiu, jest najlepszym wyborem dla rozwiązywania swoich problemów małżeńskich? W końcu nie trzeba narzekać znajomym lub współpracownikom, a dusza stanie się lżejsza. Zwykli ludzie nie są specjalistami, mogą nieumyślnie udzielić złej rady, która całkowicie zniszczy związek.

Podczas terapii par we Wrocławiu terapeuta wykorzystuje swoje obserwacje związku pary, aby wyciągać wnioski na temat różnych źródeł dysfunkcji w tym seksualnych.Terapeuta małżeński odtwarza na oczach małżonków obraz destrukcyjnego wpływu ich zachowania na siebie nawzajem. Stara się odtworzyć, uwydatnić nieświadome konflikty wczesnego dzieciństwa, które zostały przeniesione do małżeństwa.

Jak psychoterapia par Wrocław wpływa na relacje między partnerami?

W każdej parze na różnych etapach rozwoju relacji mogą pojawić się problemy psychologiczne. Relacje międzyludzkie w małżeństwie opierają się nie tylko na wymianie uczuć i pragnień, ale także na umiejętności adekwatnego reagowania na potrzeby partnera, umiejętności rozumienia i akceptowania jego myśli i potrzeb.

Pomoc terapeutyczna psychologa dla par we Wrocławiu ma na celu rozwijanie wzajemnego zrozumienia i zwiększanie wrażliwości na potrzeby partnera i przedstawia się następująco:

  • Pokonywanie trudności w relacjach i rozwiązywanie ostrych konfliktów.
  • Rozwiązywanie trudnych sytuacji, takich jak zdrada, chorobliwa zazdrość, kompleksy osobowości, żale, przewlekłe konflikty, agresja, ataki paniki, lęki itp.
  • Skuteczne przezwyciężenie kryzysu wieku średniego u jednego z małżonków.
  • Nauka radzenia sobie z konfliktami interesów w kilku różnych grupach wiekowych.
  • Przezwyciężenie kryzysu w intymnych związkach małżonków.

W związku ze wzrostem liczby par przeżywających trudności w przezwyciężaniu konfliktów i kryzysów rodzinnych szczególnie istotna stała się terapia dla par, we Wrocławiu prowadzona przez doświadczonego psychologa małżeńskiego. Znaczenie psychoterapii zwiększa się w sytuacji, gdy rodzina jest na skraju rozpadu lub nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemami dotykającymi seksualną sferę związków.

Praktyka pokazuje, że przeprowadzona na czas konsultacja z psychologiem dla par we Wrocławiu, pomaga w podjęciu właściwej decyzji w sprawie zachowania rodziny czy rozwodu. Przede wszystkim terapia rodzinna dla pary ma na celu stworzenie bezpiecznych i opartych na zaufaniu relacji między partnerami, co pozwala skutecznie rozwiązywać najtrudniejsze sytuacje konfliktowe i kryzysowe.

Ustalanie celów i priorytetów podczas psychoterapii par we Wrocławiu

Zanim para zgłosi się do poradni małżeńskiej we Wrocławiu powinna ustalić cele i priorytety. Czy chce polepszyć swój związek czy jak najszybciej go rozwiązać? Trzeba być szczerym podczas rozmowy z psychologiem dla par. O czym trzeba jeszcze pamiętać zgłaszając się na terapię małżeńską. Oczywiście o dzieciach, których dobro jest najważniejsze w każdej sytuacji. Obecność dzieci w rodzinie z jednej strony pogarsza relacje, ale z drugiej daje nadzieję na pomyślne rozwiązanie konfliktu. Zwykle problemy pojawiają się w pierwszych latach po urodzeniu dziecka. Mama idzie na urlop macierzyński, ojciec zostaje jedynym żywicielem rodziny. Każdy z nich uważa się za ofiarę sytuacji i nie rozumie swojego partnera. Ciągłe kłótnie prowadzą do tego, że uczucia są zaburzone. W tym przypadku psycholog małżeński we Wrocławiu otwiera oczy każdemu członkowi rodziny na problemy i potrzeby innych.

Agata Grobelna (Pacia)

psycholog, psychoterapeuta

Sylwia Szulc

psycholog, seksuolog kliniczny

Katarzyna Szopińska

psycholog

Nicol Dobrowolska

psycholog

Joanna Klikowicz-Mańka

psycholog